Yeni Sezon Siyah Damatlık Modelleri | 2013 Damatlık Modelleri | Gelinlik Modelleri, 2015 Gelinlik Modelleri, Abiye Modelleri

Siyah Damatlık Modelleri

2013 yılı düğün hazırlıkları başlarken damatlarımızda unutmadık. Gelinlerimizin abiyesi,gelinliği,giyimi kuşamı derken damatlarımıza fırsat kalmıyordur eminim. Gelinlik modelleri kadar çok alternatif olmasada siz damatlarımız için en güzel damatlık modellerini seçmeye çalıştık.

Damatlık seçerken dikkat!

CEKET: Tercihe göre şal yaka kruvaze veya tek sıra düğmeli bir ceket giyilebilir.Ceketin bedene tam uyması smokinin daha şık durmasını sağlayacaktır. Omuzlar dar veya fazla geniş olmamalıdır.

PANTOLON: Pantolonun paçaları, ayak bileğinden beş santim aşağıda bitmelidir. Paçalar, ayakkabının üst kısmına değmeli ve kalça hareketlerini kısıtlayacak kadar dar olmamalıdır.

GÖMLEK: Smokinin içine genellikle pileli gömlek giyilir. Ancak düz beyaz, kemik rengi ya da beyaz üzerine işlemeli bir gömlek de tercih edilebilir. Manşetler,ceketin kollarından bir parmak çıkmalıdır.

KOL DÜĞMELERİ: Kol düğmelerini kişiliğinize uygun olarak seçmelisiniz. Kalpli ya da geometrik desenli, değişik motiflerde kol düğmeleri takabilirsiniz. Kol düğmelerinin kumaş değil gümüş, altın ya da metal olmasına dikkat etmelisiniz.

YAKA VE KRAVAT: Smokini tamamlamak için aynı kumaştan yapılmış bir papyon takmalısınız. Takım elbise giyiyorsanız, kıyafetinize uygun bir kravat tercih etmelisiniz. Yakanızı ise kravata uygun bir mendille ya da gelin buketinden küçük bir çiçekle tamamlayabilirsiniz.

KUŞAK: Pantolonunuzu bir kuşakla tamamlayacaksanız, kuşağın pilelerinin mutlaka içe dönük olması gerekir. Bu pileler arasına yapılacak olan gizli ceplerde para, anahtar gibi önemli eşyalar, smokinin görüntüsünü bozmadan taşınabilir. Modern smokinlerde bu kuşaklar, yerini renkli pantolon askılarına da bırakabilmektedir.

YELEK: Kuşak ve pantolon askısı yerine renkli bir yelekle hem mütevazı bir smokin hem de düz renk bir takım elbise bile çok şık ve modern görülebilir. Pek çok mağazada birbirinden değişik renk ve motiflerde yelekler bulabileceğiniz gibi, eğer kıyafetinizi satın aldıysanız içine kıyafetinize uyacak böyle bir yelek de diktirtebilirsiniz.

AYAKKABILAR: Siyah bağcıklı ayakkabılar, smokin için idealdir. Çorabın da pantolonla aynı renk olmasına dikkat edilmelidir. Gri renkli takım elbisede yine siyah, kemik tonları ya da lacivert renk kıyafetlerde ise aynı tonda ayakkabı uygun olur.

Damatlık Seçimlerinizde bol şanslar…

2.277 views

Derecelendirme:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

*

Benzer Haberler


03 Eylül 2014, Yorum Yapılmamış
01 Eylül 2014, Yorum Yapılmamış
29 Ağustos 2014, Yorum Yapılmamış
28 Ağustos 2014, Yorum Yapılmamış
27 Ağustos 2014, Yorum Yapılmamış